13 czerwca 2019

ara w tropikach

Tropikalnie się zrobiło na zewnątrz, to i mnie się takie tropikalne tematy trzymają:) Po tukanie i monsterze, przyszła pora na kolorową papugę - arę zwyczajną. Wzór na ptaka znalazłam u CoeurCitron, dodałam malutki czerwony hibiskus wzorowany na tym, oraz liść monstery własnej inwencji:)Jak to we wzorach od CoeurCitrone bywa, wykorzystałam mnóstwo kolorów:) Z Miyuki Delica: 1832 duracoat galvanized gold, 0727 opaque coral, 0796 matte opaque dark red dyed, 2126 duracoat opaque fiji green, 0655 dyed opaque kelly green, 0733 opaque lime, 0725 opaque lt. blue, 2122 duracoat opaque catalina, 0240 crystal lined sapphire, 0361 matte opaque cobalt luster, 2128 duracoat opaque nile blue, 2133 duracoat opaque azure, 2103 duracoat opaque light squash, 2104  duracoat opaque kumquat, 2394 inside dyed color fancy steel, 0925 sparkling charcoal lined crystal. A z Toho Treasure: opaque cherry red, opaque mint green, opaque lustered turquoise, opaque cornflower, opaque frosted navy blue, opaque dandelion, opaque jet, opaque white. Uf, 24:)


Motyw papugi zainteresował mnie z dwóch względów - po pierwsze broszka ta jest prezentem dla Oli, a wiem, że przepada za filmem "Rio". Po drugie, dowiedziałam się ostatnio, że właśnie papuga z "Rio" czyli ara modra została uznana za wymarłą na wolności, to strasznie smutne. Ara modra to krewniaczka ary zwyczajnej, papugi z broszki.

To nie ostatni tropikalny ptak tego lata. Wyglądajcie!

4 komentarze:

 1. Przepiękna papuga, podziwiam misterną pracę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudna papuga, idealna na panujący w kraju żar tropików ;)
  Wyginanie gatunków to straszna kwestia, a najgorsze jest to, że za wszystko odpowiedzialni jesteśmy my, ludzie i nasza działalność. Niestety, wciąż świadomość w społeczeństwie jest drastycznie mała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno nie będzie pasować taka biżuteria do każdej stylizacji. Jednak zaciekawiło mnie ot bardzo

  OdpowiedzUsuń

Na pytania z komentarzy odpisuję mejlowo - a za każde pozostawione słowo - dziękuje!