3 lutego 2020

zielony kwiatuszek z Nib-bit

Kiedy tylko zobaczyłam wzór od Neli Kabelovej na te urocze kwiatki (wzór "Buttercup earrings"), zapisałam go na później, bo w moich ulubionych sklepach słabo dostępne są już koraliki Nib-Bit, a w zapasach miałam tylko czarne i srebrne - nuda;) Miałam niedawno okazję kupić te koraliki zagranicą, i trafiłam na uroczy kolor - zielono-niebieski - green turquoise metallic mat. 


Znalazłam wolną chwile i popracowałam z tym wzorem, nieco go modyfikując na końcu, gdyż nie mogłam odnaleźć odpowiednich koralików 8/0. Zastąpiły je magatama 3mm nickel. Wzór jest przystępnie napisany, doskonale zilustrowany zdjęciami, polecam każdemu kto ma troszkę czasu i zasób odpowiednich koralików.

Na kolczyki użyłam dwóch kryształków Swarovskiego crystal royal green, koralików w kolorze nickel (15/0, 11/0) i DB2358 opaque dyed evergreen. Te ostatnie to jeden z najnowszych kolorów miyuki delica na rynku, w Polsce jeszcze niedostępny:) Zielonym kwiatuszkom już więcej niż nie dodawałam - jedynie bigle kajdankowe ze stali. Te kolczyki są moje, moje, moje:) Prawda że ładne są też z tyłu?4 komentarze:

Na pytania z komentarzy odpisuję mejlowo - a za każde pozostawione słowo - dziękuje!