6 maja 2016

tęczowa mandala

Oczywiście tęcza jest pojęciem względnym, dopasowanym do mojego przypadku:) Wzór na koralikowa mandalę znalazłam w najnowszym numerze magazynu Bead&Button (nr 133, June 2016). Wzór jest autorstwa węgierskiej beaderki Vezsuzsi, znanej z oryginalnego wykorzystania różnokształtnych koralików. Wisior kusił już z okładki: A to moja wersja, powiększona o tył i ustabilizowana na srebrnym akrylowym krążku.Centrum mandali to rivoli swarovskiego 14mm crystal. Wisior wykonany został z 15/0 matte color gun metal, 15/0 opaque frosted jet, 12/0 MD metalic charcoal gray, 12/0 MD semi-matte silverlined grey dyed, 8/0 matte color gun metal, super duo pastel hematite, 2 i 3mm fire polish silver oraz 4mm fire polish matte hematite.


Po wypleceniu oryginalnego wzoru (z drobnymi zmianami, wymieniłam cylindryczne 8/0 na zwykłe round z braku dostępu do tych pierwszych, gdzieś dodałam 3 zamiast 2 koralików), chciałam mandali dodać więcej sztywności. Dlatego pociągnęłam wzór dalej, improwizując, aby opleść akrylową oponkę, na której rozpięłam plecionkę. Tak to wygląda od tyłu:Wisior wykończyłam używając ozdobnej metalowej krawatki. Pod nim zawiesiłam szklaną fasetowaną kroplę, otoczoną metalowymi przekładkami, i łańcuszek rolo.


Mandala migocze blaskiem kryształów.

10 komentarzy:

 1. noooooooo faktycznie tęczowa... już się zdziwiłam widząc nazwę "tęczowa" i Twoje imię :) Praca bardzo w Twoim stylu :))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Akcent Twój musi być ! Pięknie ją wykonałaś. Super pomysł z usztywnieniem jej na oponce. Kolorystycznie typowo Weronikowa ��❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakbyś swarka dała przezroczystego to byłby dwustronny ;) Pięknie wyszedł ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny wisior i jaki pracochłonny, podziwiam Twoja cierpliwość:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Boooossssssssssssssssska :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O rany, może kiedyś będę umiała coś takiego zrobić... na razie podziwiam:)

  OdpowiedzUsuń

Na pytania z komentarzy odpisuję mejlowo - a za każde pozostawione słowo - dziękuje!